Góra Kalwaria atrakcje - oferta, atrakcje, opinie

Poszukując miejsca na odpoczynek czy wakacje, warto zwrócić uwagę na miejscowości, które nie są aż tak popularne, a mimo to mają mnóstwo atrakcji, które potrafią zachwycić. Takim miejscem jest właśnie Góra Kalwaria - niewielkie miasto znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Warszawy. Ta malownicza miejscowość kryje w sobie mnóstwo atrakcji, które zdecydowanie warto obejrzeć, będąc w okolicy. Powierzchnia miasta to niecałe 14 km kwadratowych, natomiast liczba ludności to około 12 tysięcy osób. Oznacza to, że na co dzień próżno szukać tutaj tłumów. Miasto zostało założone w XIII wieku i otrzymało pierwsze prawa miejskie w 1670 roku. Ponad 200 lat później, w roku 1883 prawa miejskie zostały miejscowości odebrane, aby zostać ponownie przyznane w 1919 roku. Miasto ma więc długą i bogatą historię, do której częściowo nawiązują zabytki i atrakcje, które można w nim znaleźć. Wśród najpopularniejszych można wymienić m.in. klasycystyczny ratusz, dawne kramy czy historyczny rynek.
Góra Kalwaria atrakcje

Góra Kalwaria atrakcje dla dzieci

Poza wspomnianymi wyżej atrakcjami, w Górze Kalwarii znajdzie się również całkiem sporo propozycji dla młodszych odbiorców kultury. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest znajdujący się w bardzo niewielkiej odległości zamek w Czersku. To zbudowany na przestrzeni XIV i XV wieku obiekt w stylu gotyckim, znany również jako zamek książąt mazowieckich. Wiąże się z nim wiele ciekawych historii, z których część odnosi się bezpośrednio do historii Polski. W samej Górze Kalwarii znajduje się natomiast Aquapark, w którym można spędzić na dobrej zabawie mnóstwo czasu. W pobliżu aquaparku jest również skate park, gdzie można doskonalić swoje umiejętności jazdy na deskorolce czy rolkach. W Górze Kalwarii funkcjonuje także ośrodek kultury, w którym regularnie organizowane są rozmaite zajęcia i warsztaty - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W mieście znajduje się też całkiem sporo ciekawych zabytków, które można zobaczyć np. podczas dłuższego spaceru.

Góra Kalwaria atrakcje - opinie

Osoby, które odwiedziły Górę Kalwarię, bardzo chwalą to miejsce. Wiele z nich zaznacza, że miasto jest bardzo spokojne i nie jest zatłoczone, a każdego dnia można wybrać się do innego miejsca i dobrze się bawić. Wiele osób podkreśla również, że w mieście jest bardzo czysto i zielono, co również stanowi ogromną zaletę dla turystów chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Widać wyraźnie, że Góra Kalwaria jest miejscem godnym polecenia.